terasové dosky a fasádny obklad


Terasové dosky


Terasové dosky z agátového dreva ponúkajú našim zákazníkom príjemný materiál, ktorý spĺňa všetky požiadavky na mechanické vlastnosti a zároveň je veľmi pekná na pohľad. Na rozdiel od exotických drevín ma svetložltú farbu a viditeľnú rustikálnu štruktúru. Sú vhodné ako vonkajšie terasy, obklady balkónov, bazénov, domov, schodíkov a pod.
Sú vyrobené tak, že sú z nich vykrátené vady a následne sú dĺžkovo nadpojené ekologickým, vode odolným lepidlom na použitie v exteriéroch. Vykrátením vád z dreva je zabezpečená tvarová stálosť terasových dosiek v exteriéri. Nakoľko je agátové drevo trvanlivé, je vhodne na vonkajšie aj vnútorné použitie. Pri montáži sa agátové terasové dosky montujú na podkladový rošt z agátových podkladových hranolčekov (20×40 mm, 40×40 mm, 40×60 mm). Upínanie je riešené nerezovými skrutkami ako viditeľné alebo neviditeľné.

Fasádny obklad

V dnešnej dobe sú drevené fasády v architektúre veľmi obľúbené. Základnými požiadavkami na drevené fasády sú zamedzenie prieniku vody a vetra do ďalších vrstiev konštrukcie, pevnosť a odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Navyše dodávajú domu vysokú estetickú a úžitkovú hodnotu.  A preto je fasádny obklad z agátového drevo presne to, čo naši zákazníci hľadajú. Agátové drevo má vynikajúce tepelno-izolačné a zvukové vlastnosti. Okrem toho je z našich drevín najtrvanlivejšie a zároveň má viditeľnú rustikálnu štruktúru. A na rozdiel od väčšiny exotických drevín ma svetlejšiu farbu a tak si zákazník použitím transparentného oleja môže ponechať fasádu domu svetlú. Fasádne obklady sa vyrábajú v základnom prevedení 20×90 mm × dĺžka do 6 m (povrch hladký). Upevnenie sa realizuje na podkladové hranolčeky v prevedení 20×40 mm, 40×40 mm, 40×60 mm v dĺžke do 4 m.

Terasové dosky
Terasové podlahy
Terasové podlahy
Terasové dosky
Terasové dosky
Terasové dosky
Terasové dosky
Terasové dosky
Terasové dosky
Terasové dosky
Terasové dosky
Terasové dosky