drevené podlahy

Firma Kährs je jedným z popredných európskych výrobcov parkiet a drevených podláh. Od samotného počiatku v roku 1857 v Nybro, Švédsko, je pravé drevo a vysoká kvalita trvalo základným kameňom firmy AB Gustaf Kahr. V tom čase sa vyrábali prevažne také výrobky ako kolovraty, pričom od začiatku 20. storočia je výroba zameraná na hračky, nábytok a neskôr aj na dvere.
V roku 1935 získala tretia generácia Gustafa Kähra patent č. 90223 na vrstvené drevené dosky a udelenie tohto patentu sa stalo východiskom pre hlavné patenty na podlahy, ktoré boli firme udelené v roku 1941. Odvtedy sa hlavnou výrobnou náplňou postupne stávali parketové podlahy.
V roku 1993, po uplynutí mnohých rokov vysokokvalitnej práce, bola firma Kährs certifikovaná podľa ISO 9001 – firma Kährs sa stala prvým výrobcom drevených parkiet na svete, ktorá toto ocenenie získala.
V roku 1997 bola veľká pozornosť, ktorú spoločnosť venuje ochrane životného prostredia, odmenená certifikáciou podľa ISO 14001 a registráciou podľa EMAS.
V roku 2001 bola spoločnosť Kährs opäť prvá, tentoraz v zavedení woodloc spoja pre viacvrstvové parkety. Tento výrobok je výsledkom revolučného myslenia v oblasti parketových podláh.
Dnes má skupina Kährs svoju vlastnú výrobu podláh a vlastní píly na piatich miestach vo Švédsku a na jednom mieste v Nórsku. V 10 krajinách má Kährs predajné firmy a kancelárie a v cca 30 krajinách obchodných zástupcov a dovozcov. Táto skupina firiem má viac ako 2 100 zamestnancov.
Spoločnosť Kährs v Nybro vlastnila po päť generácií rodina Kähr, až do roku 1982, keď bola predaná. Súčasným vlastníkom je spoločnosť Nybron Flooring International Corp., St. Margrethen, Švajčiarsko.

Ako súčasť našej koncepcie spolupráce v rámci Nybronu ponúkame dvojvrstvové parkety značky Kährs, ktoré vyrába firma Bauwerk. Tieto podlahy tvoria vopred upravené jednotlivé podlahové dosky pre kladenie lepením. Pre zákazníka spočíva výhoda týchto výrobkov v obrovských možnostiach vytvárať rôzne vzory. Rôzne druhy drevín a rôzne formáty podlahových dosák môžu byť kombinované, takže vznikajú početné individuálne, jedinečné podlahy. Tieto exkluzívne podlahy sú teda vytvárané pre sofistikovaných zákazníkov, ktorí hľadajú vysokokvalitné výrobky pre dekoráciu interiéru. 


Nemecké veľkoplošné 3-vrstvové drevené parkety.
Vo výrobe prejde parketa 5x lakovacím válcom, kde sa postupne nanášajú vrstvy UV - tvrdeného laku KLUMPP od nemeckého výrobcu. Tento lak sa vyznačuje vysokou priľnavosťou a je transparentný, preto sa dá použiť aj na exotické dreviny. Všetkých 5 vrstiev je ekologicky nezávadných, neobsahujúcich rozpúšťadlá a ani formaldehydy. Postupným nanášaním vrstiev sa niekoľkonásobne zvýši odolnosť parkiet proti poškrabaniu a oderu. Pre bežnú údržbu stačí vlhký mop a saponát na drevené podlahy.